Sivut

Sivut

Yhdistyksen järjestämiä kilpailuja 2014


KERHOMME JÄRJESTÄMIÄ KILPAILUJA VUONNA 2014

Kerhomme järjesti 14. – 15.6.2014 Lappeenrannan Virastotalon auditoriossa selokelpoisen viisikierroksisen shakkiturnauksen peliajoin 60 min plus 30 sekuntia/ siirto. Turnaukseen osallistui 24 pelaaja, joiden mukana oli ensimmäistä kertaa kaksi nuorisoryhmämme pelaajaa.

Turnauksen tulokset muodostuivat seuraavasti:


1
1


Dokutchaev Aleksander
RUS
2435
JoeSK
JoenSK



2
4


Keinänen Toivo
FIN
1993
MatSK
4.5



3
10


Turunen Tuomo
FIN
1826
JoenSK
3.5



4
2


Lehtosaari Mauri
FIN
2185
KymS
3.5



5
8


Tuominen Joona
FIN
1915
LahS
3.5



6
6


Hytönen Timo
FIN
1940
MikkSK
3.0



7
3


Raki Jyrki
FIN
2027
KymS
3.0



8
15


Lind Nino
FIN
1750
ImSh-48
3.0



9
7


Peuhu Ari
FIN
1928
HämSK
3.0



10
5


Vilppolainen Markku
FIN
1988
JyS
3.0



11
13


Astikainen Antero
FIN
1785
JoenSK
2.5



12
9


Pousi Janne
FIN
1833
KymS
2.5





12


Alamäki Jaakko
FIN
1790
LprSK
2.5





18


Lasenkova Sofia
RUS
1559


2.5



15
11


Karppinen Martti
FIN
1821
LahS
2.0



16
14


Myyrä Markku
FIN
1773
LprSK
2.0



17
22


Heikkinen Igor
FIN
1506
LprSK
2.0



18
16


Karakina Natalia
RUS
1571


2.0



19
21


Häkkinen Tauno
FIN
1517
KymS
2.0



20
23


Iarina Nina
RUS
1506


2.0



21
17


Ometova Irina
RUS
1563


1.5



22
20


Lantta Jarno
FIN
1525
LprSK
1.0



23
24


Vinorokova Larisa
RUS
1335


1.0



24
19


Kontula Roope
FIN
1525
LprSK
0.0




Turnauksen tuomarina toimi tuttuun tapaan Jussi Salminen; kilpailunjohtajana toimi Markku Ahonen ja hänen varahenkilönään Hannes Ruokokoski. 

KAAKONKETJUN LAPPEENRANNAN OSATURNAUS SUNNUNTAI 14.12.2014

Kerhomme järjesti Kaakonketjuun kuuluvan nopean shakin turnauksen (20 min plus 10 sek/ siirto) sunnuntaina 14.12.2014 Lappeenrannassa Virastotalon auditoriossa(Pormestarinkatu 1)

Turnaukseen osallistui 26 pelaajaa, joista neljä pelaajaa omasta seurastamme. Tuloslista muodostui seuraavaksi:

  1. Aleksander Dokutchaev Jyväs-Shakki 5.0/6
  2. Aleksander Kochyev Venäjä 4.5/6
  3. Timo Porrasmaa Joensuun shakkikerho 4.5/6
  4. Veli Vehkalahti Lahden shakki 4.0/6
  5. Natalia Karakina Venäjä 4.0/6
  6. Heikki Mononen Kymen Shakki 4.0/6
  7. Markku Vilppolainen Jyväs-Shakki 3.5/6
  8. Petri Piironen Savonlinnan shakkikerho 3.5/6
  9. Kari Muhonen Savonlinnan shakkikerho 3.5/6
  10. Ivan Kochiev Venäjä 3.5/6
  11. Janne Pousi Kymen Shakki 3.5/6
  12. Timo Hytönen Mikkelin shakkikerho 3.0/6
  13. Timo Pirinen Savonlinnan shakkikerho 3.0/6
  14. Heini Rinne Tammer-Shakki 3.0/6
  15. Anssi Rahikainen Mikkelin shakkikerho 3.0/6
  16. Viljami Kesänen Lahden Shakki 3.0/6
  17. Jaakko Alamäki Lappeenrannan shakkikerho 3.0/6
  18. Sofia Lasenkova Venäjä 3.0/6
  19. Martti Karppinen Lahden Shakki 2.0/6
  20. Antero Astikainen Joensuun shakkikerho 2.0/6
  21. Marko Korjus Lappeenrannan shakkikerho 2.0/6
  22. Jarno Lantta Lappeenrannan shakkikerho 2.0/6
  23. Irina Ometova Venäjä 2.0/6
  24. Tauno Häkkinen Kymen Shakki 1.5/6
  25. Joonas Kaipia Lappeenrannan shakkikerho 1.0/6
  26. Srujal Shah Intia 1.0/6

KIITOKSET KAIKILLE PELAAJILLE JA TUOMARILLE (Jussi Salminen) sekä toimitsijalle (Hannes Ruokokoski)

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti